Jdi na obsah Jdi na menu
 


Team fortress 2

Team Fortress 2 je týmová akční hra pro více hráčů z pohledu první osoby vytvořená společností Valve Corporation. Jedná se o pokračování hry Team Fortress Classic. Poprvé byla zveřejněna jako součást balíku her s názvem The Orange Box 10. října 2007 pro Windows a Xbox 360 a 22. listopadu téhož roku pro PlayStation 3. Samostatně lze hru pořídit od 9. dubna 2008 v krabicové verzi nebo online přes distribuční službu Steam. Hra je nyní zdarma ke stažení na Steamu. Hlavními vývojáři jsou John Cook a Robin Walker, kteří byli zároveň i designéři původní modifikace Team Fortress pro Quake v roce 1996. V červnu 2011 byla hra pro PC a MAC uvolněna zdarma a její chod je podporován tzv. mikrotransakcemi.

 

Postavy

V této hře je celkem devět herních postav, které se dělí do tří skupin - obranná, útočná a podpora.Každá skupina má 3 postavy , dohromady má team 9 postav,jsou dva teamy, tým BLU (modrý) a tým RED (červený).

Útočná skupina

Scout

Scout (průzkumník) je Američan (z Bostonu) a je nejrychlejší postavou ve hře. Jako jediný má dvojitý skok, při použití k tomu určitých zbraní může mít i trojitý. Scout má málo životů, tudíž jej každý může velice jednoduše zabít. Jeho základní zbraní na střední vzdálenost je pistole, na krátkou pak používá upilovanou brokovnici a baseballovou pálku.

Soldier

Soldier (voják) je Američan, mající raketomet a brokovnici na střední a delší vzdálenost, lopata mu pak slouží na vzdálenost kratší. Jeho výhodou je mnoho životů a schopnost skákat výš a dál pomocí vystřelení rakety pod sebe (tzv. Rocket Jump), nevýhodou je pak jeho rychlost (tedy spíše pomalost).

Pyro

Záhadná postava stvořena v nitru sopky s maskou kryjící pravou tvář pod kterou vidí svět z duhy . Pyro se narodil jako zabiják s plamenometem, brokovnicí (nebo pistolí na světlice) a sekyrkou určenou pro okamžitou smrt. Přes jeho masku mu není rozumět, což je ve hře používáno jako vtip. Navíc dokáže odrazit Soldierovy rakety, bomby, Sniperovy šípy a jiné projektily sekundární střelbou svého plamenometu. Je hlavním bojovníkem proti Spyům, kteří jsou po zapálení viditelní a tím pádem i velice zranitelní. Jeho pohlaví je v mnoha ukázkách a mapách zpochybňováno.

Obranná skupina

Demoman

Je to Skot, který má prokleté oko , které nejde vyléčit, zaměřuje se hlavně na výbušné zbraně, granátomet a vrhač speciálních bomb, které se dokáží přilepit na téměř jakémkoli povrchu a které dokáže na povel odpálit. Na krátkou vzdálenost mu poslouží rozbitá láhev od whiskey (někdy to může být i meč nebo sekera). Díky lepkavým bombám dokáže dělat větší skoky (tzv. Sticky Jump) podobně jako Soldier.

Heavy

Heavy Weapons Guy ze Sovětského svazu je velmi silný, ale zároveň je nejpomalejší postavou ve hře. Spolupracuje-li s Medicem, může být velmi těžko zastavitelný. Jeho hlavní zbraní je rotační kulomet, kterému říká Sasha, dále pak používá brokovnici a své pěsti , popřípadě vymění brokovnici za jídlo sandwich, steak, čokoládu a nebo fish cake. Nepozorný Heavy je často obětí Snipera, hlavně kvůli jeho pomalosti.

Engineer

Engineer (inženýr) je z Texasu a je expert převážně na stavění tzv. Sentry gun (automatická střílna) a Dispenserů (dává spoluhráčům munici a životy, Engineerovi dává metal (železo) na stavění). Jeho hlavní zbraní je brokovnice a jako sekundární zbraň používá malou pistoli, na blízko útočí svým klíčem, kterým umí také opravovat a vylepšovat své i spojenecké budovy. Týmu pomáhá také tím, že staví teleporty, aby byli na bojišti co nejdříve. Ke stavbě budov potřebuje železo, které získá z krabic s municí, zničených budov, spadlých zbraní či respawnem. Jeho nevýhodou je malý počet životů.

Podpora

Medic

Medic (doktor) je Němec, který se zaměřuje hlavně na léčení hráčů ve svém týmu pomocí "Medi-Gunu" (je zde více typů Medi-Gunů, lišící se rychlostí léčení nebo typem ÜberCharge). Po určité době léčení může dát Medic jinému hráči ÜberCharge, která zajistí nesmrtelnost na deset vteřin. Vzdálí-li se však od sebe, může být ÜberCharge přerušena. Na útok na dálku používá speciální zbraň, kterou střílí injekce, na blízko lékařskou pilu na řezání kostí. Ostatní třídy volají Medica stiskem klávesy E.

Sniper

Sniper (odstřelovač) pochází z Austrálie a je skvělý na delší vzdálenost. Pomocí své sniperky může dávat headshot, čímž jednou ranou zabije jakéhokoliv nepřítele (na silnější postavy typu Heavyho však pro toto potřebuje před výstřelem počkat 3,5 vteřiny na nabití ukazatele, aby získal dvojnásobné poškození). Dále má ještě SMG a Kukri. Nepozorný Sniper je často obětí Spye, hlavně kvůli tomu, že Sniper většinou vyčkává na jednom místě celou hru.

Spy

Spy (špion) je Francouz, který se může pomocí svých hodinek stát na deset sekund neviditelným (doba neviditelnosti se může lišit podle typu hodinek) a tím se dostat nepříteli do základny. Nevýhoda jeho neviditelnosti je, že při ní nemůže útočit, tlačit vozíky s bombou, nosit nepřátelské kufříky, ani zabrat kontrolní bod. Dále má pak nůž ,,motýlka", kterým při zásahu zezadu způsobuje okamžitou smrt (tzv. backstab). Může se převléct za jakéhokoliv nepřátelského i spojeneckého hráče a dokáže tak splést i nepřátelského Medica a dispensery, aby ho léčily. Dále jsou tu i jedny speciální hodinky zvané Dead Ringer, které předstírají smrt. Na delší vzdálenost používá revolver. Spy dokáže zničit Engineerovi budovy pomocí svého sapperu.